Dziś jest 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana

Aktualności

Komunikat Wójta Gminy dotyczący gospodarki odpadami

Data umieszczenia:

W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazła się nasza Gmina, a dotyczącą gospodarki odpadami komunalnymi, jako Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą i jednocześnie jako jej mieszkaniec zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i zrozumienie problemu przed jakim my wszyscy stanęliśmy.

Od 1 lipca br. Związek Gmin Regionu Płockiego nie realizuje odbioru odpadów na terenie naszej Gminy, stawiając Mieszkańców i mnie w trudnej sytuacji faktycznej i prawnej, argumentując to brakiem wystarczających środków finansowych w budżecie ZGRP na udzielenie zamówienia w ramach postępowania przetargowego. Dodajmy tylko, że w identycznej sytuacji są inne gminy członkowskie Związku Gmin tj. Bielsk, Staroźreby, Wyszogród oraz Szczawin Kościelny, w których także w lipcu br. odbioru odpadów nie zrealizowano, 

Wyjaśnijmy też, że biuro Związku w tym samym czasie wystosowało do wójtów gmin członkowskich, uczestniczących w gospodarce odpadowej, pisma wzywające ich do uiszczenia opłaty celowej na rzecz Związku, uzależniając od tego możliwość udzielenia zamówienia tj .podpisania umowy z wykonawcą. W przypadku Gminy Czerwińsk nad Wisłą wynosi ona ćwierć miliona złotych.
Ponieważ Radni Gminy Czerwińsk nad Wisłą nie zgadzają się na takie podejście do sprawy bez przedstawienia nam szczegółowych wyjaśnień, jesteśmy blokowani i szantażowani w kwestii odbioru odpadów. 

W związku z powyższym jako Urząd Gminy wystosowaliśmy szereg pism dotyczących przekazania nam szczegółowych informacji na temat przyczyn braku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego w zakresie odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Związek Gmin Regionu Płockiego do dnia dzisiejszego nie udzielił nam stosownych wyjaśnień.
Będziemy robić wszystko, aby dojść do rozsądnego kompromisu, ale nie możemy ulegać naciskom, które nie dają gwarancji, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o cierpliwość i o zabezpieczanie odpadów na własnych posesjach.

O wszelkich zmianach poinformujemy odrębnym komunikatem.
Przepraszamy za utrudnienia.

Z poważaniem
Wójt Gminy
Czerwińsk nad Wisłą
/-/ Marcin Gortat

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl