Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Aktualności

Mamy wsparcie …

Data umieszczenia:

Adam Bielan, znany polski polityk, wicemarszałek Senatu IX kadencji, w piątek, 12 kwietnia 2019 roku pojawił się z wizytą w Czerwińsku nad Wisłą w ramach poparcia działań mieszkańców tej miejscowości, zmierzających do odzyskania praw miejskich.

Odebranie praw miejskich temu miejscu, będącemu „Perłą Mazowsza” i mającemu tak bogatą historię, co uczyniły władze zaborcze, było perfidną represją. Dlatego naszym obowiązkiem jest przywrócenie Czerwińskowi należnego mu statusu. Liczę na pozytywne rozpatrzenie wniosku i zakończenie całego procesu w tej sprawie i deklaruję swoją pomoc - mówił gość podczas spotkania w czerwińskim rynku, w którym uczestniczyły lokalne władze w osobach: wójta Marcina Gortata, przewodniczącego rady Dariusza Szurmaka wraz z radnymi gminnymi, a także w obecności radnych powiatu: Barbary Wdowiak i Dariusza Umięckiego oraz radnego sejmiku mazowieckiego Artura Czaplińskiego. 

Adam Bielan na ręce włodarza gminy przekazał też stosowny list intencyjny w tej sprawie.Jednocześnie w trakcie wizyty władze gminy poruszyły też inne istotne kwestie, w tym m.in. te związane z problemami plantatorów owoców miękkich i dotyczące zbliżającego się sezonu truskawkowego.Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl