Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

Aktualności

Bieg Żołnierzy Wyklętych

Data umieszczenia:

Zapraszamy do relacji z biegu, który po raz pierwszy odbył się w Czerwińsku nad Wisłą, 04 marca 2018 r.

Już przed startem dało się wyczuć, że jest to dzień szczególny. Na placu przed Urzędem Gminy gdzie znajdował się punkt start/ meta, od samego rana powiewały białoczerwone flagi. Czekały duże tablice informacyjne dotyczące historii Żołnierzy Wyklętych a wszystkich gości przybywających na bieg, witali umundurowani płońscy Strzelcy.

Uczestników biegu oficjalnie przywitali: Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat, dyrektor biura poselskiego Macieja Wąsika Marcin Kośmider, który odczytał list od honorowego patrona naszego biegu, radni powiatu płońskiego Teresa Pietrzak, Barbara Wdowiak oraz Artur Czpliński. Teresa Pietrzak w kilku słowach przedstawiła uczestnikom biegu historię Niezłomnych.

Punktualnie o godzinie 14, niemal stu zawodników na czele z Wójtem Gminy Marcinem Gortatem ruszyło na pięciokilometrową trasę by upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy biegu mieli na sobie koszulki z grafikami przedstawiającymi wizerunki bohaterów oraz hasła patriotyczne. Trasa mimo iż krótka była bardzo zróżnicowana: asfalt, drogi gruntowe, kilometrowy bieg przy samej Wiśle, strome podbiegi.
 Wszyscy biegacze byli tego dnia zwycięzcami! Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Tego dnia nie ważny był czas biegu ale symbolika i pamięć.

Na zakończenie uczestników biegu oraz wszystkich biorących udział w wydarzeniu częstowano domową grochówką, oraz ciepłymi napojami.
Świetna atmosfera, pozytywni ludzie, malownicza i zróżnicowana trasa biegu – to wszystko sprawiło, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych odżyła w Czerwińsku nad Wisłą.

GALERIA FOTO

Organizatorami biegu była Gmina Czerwińsk nad Wisłą oraz portal Płońska Prawica. 
Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom oraz organizacjom za nieocenioną pomoc przy organizacji „Biegu Żołnierzy Wyklętych”.

Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl